Vyhledávání


Kontakt

Anglický tippler
Boršov nad Vltavou

E-mail: oldjuhy@seznam.cz

Informace o nás

   Pocházím z Českých Budějovic, před 29 roky (1986) jsem se přiženil do Boršova nad Vltavou kde jsem zapustil kořeny. Tato vesnice bude asi známá výrobou těstovin a mouky, ale možná víc jako cílová stanice většiny vodáků sjíždějící řeku Vltavu. 

 Rukama nám prošlo a prochází spoustu zvířat, přes různou drůbež, králíky, močata, ryby v jezírku - akváriu, hady a jestěry v terárku,  a pomalu se bližim k holubům. Hodně se kocháme volierama s exoty, moc prima relax u Papoušků nádherných, Rosel pestrých, Papušků zpěvavých, zebřiček a čínských křepelek. No a jsme u toho, to všechno moc pěkný, ale ta křídla jsou pořád pod zámkem. Stále mi chybělo něco nad hlavou, a to už byl malý krůček od holubaření.

 Slovo dalo slovo a s  manželkou jsme šli pro naše první holuby. Nebylo to daleko, u nás ve vsi je holubář pan František Čerkl, který nám věnoval dva páry Prácheňských káníků. Z Týna nad Vltavou máme Anglické pávíky, od Honzina z Milevska zas 4 páryPošťáků, jeden pár Českých rejdičů z výstavy v Lysé nad Labem. No a to hlavní nakonec - Tippleři ! Při hledání informací na netu jsem narazil na chovatele Sabidina Tafallariho z Dolního Dvořiště (mimochodem letitý expert právě na tipplery a držitel Českého rekordu, kterého dosáhl v roce 2010 časem 18:01 h), se kterým jsme si moc pěkně popovídali o holubařině. Potom jsme přejeli za jeho kamarádem do Českého Krumlova Waltrem Kolblem od kterého jsem koupil tři páry tipplerů.

 Tímto máme náš tým kompletní, střechy a dvůr mají pod kontrolou Káníci s Pávíkama. Na naše časté výlety budeme brát Pošťáky, a výlety do výšin  - Tippleři s Rejdičema.

 

 

 A tak jsem asi vystřílel prach :-)

 

Historie projektu

Tyto stránky vznikly v roce 2015, pro všechny kdo se točí kolem holubů nebo jejich příznivců. Samozřejmě i pro nezasvěcené jako je většina mých kamarádů a tímto jim chci holubařinu trochu přiblížit. I proto, že holubářských stránek je jako šafránu, alespoň v naší republice. Když jsem hledal nějaké informace dalo to docela práci, konkrétně práce s chovem a tréninkem sportovnějších plemen. Většinou jsou na stránkách výsledkové listiny danných závodů, jistě cenné informace pro zkušené chovatele, ale mně jako začátečníkovi to moc neřeklo. Časem jsem přidám pár informací o chovu, holubníku atd. aby to pomohlo hlavně začínajicím holubářům. Hodně informací  jsem čerpal ze stránek F.Otty. I když na webu může být napsáne cokoli, nejvíce dá přímý kontakt s chovatelm, Není nad to při kávičce nebo pivečku proklábosit celé odpoledne.

Tímto  zdravím všechny návštěvníky snad si tu každý něco najde, nejvíce mi pasuje Fotogalerie, tu budu aktualizovat asi nejčastěji, focení mne docela baví.

Ať nám to lítá, Pavel.